Ev Dekorasyonu
Yemek Odası Dekorasyonu Fikirleri Galeri için tıklayın

Yemek Odası Dekorasyonu Fikirleri

19 Kasım 2016
Yemek odası takımlarını mutfaklarda ve salonlarda değişik stillerde kullanırız. Yemek odası dekorasyon fikirlerini ve nasıl yapılacağını siz de öğrenin.

Etkili bir yemek odası dekorasyonu sağlamak biraz zorlu olabilir. Yemek odası evimizin en sık kullanılan odası değil fakat geniş bir aile için veya çok misafir ağırlayan evler için vazgeçilmez alanlardan birisidir. Modern yemek odası tasarımları ile hem şık hem de huzurlu bir ortam elde edebilmeniz için işte sizlere birkaç tüyo.

Yemek odası dekorasyonu için yapabileceğiniz ilk değişiklik yemek masasında olmalı. Yemek masası odanın odak noktası olacağı için masa seçiminde özenli davranmanız gerekir.

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yemek odasında yapılabilecek bir tasarım ve dekorasyon öncesinde, odanızın şekil ve boyutlarına göre seçim yapmalısınız. Şekil olarak bakıldığında yuvarlak masa, küçük yemek odası tasarımı için en uygun seçenek olacaktır. Kullandığınız alana genişlik katacak ve bu alanda size en uygun sunumu yapabilmeniz için yer bırakacaktır. Büyük yemek odası için ise kare bir masa tercih edebilirsiniz. Bu hem kullandığınız alana hakimiyet ve şıklık katacak hem de odanın büyüklüğü içerisinde keskin kenarlara sahip olması nedeni ile doluluk sağlayacaktır.

Dikdörtgen yemek odası için seçiminizi yine odanın şekil ve hatlarına sahip bir masa seçimi ile taçlandırabilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek zıt görünümlerin önüne geçmiş olur ve aynı zamanda masa ve oda uyumunu sağlamış olursunuz.

Ne olursa olsun masa ve duvar arasındaki mesafeyi mutlaka ölçmelisiniz. Bunun için masayı koyacağınız yerde bir ölçüm yapmayı ve her duvar ile arasında en az 110 cm boşluk bırakmayı unutmayın. Yemek odası tasarım fikirleri ararken çok fazla dağınıklık ile bu zarif alanı boğmamanız gerektiğini unutmayın. Bu düz ve basit bir seçim yapmanız anlamına gelmiyor.

Yemek odasına dekorasyon yaparken renk düzenine önem vermelisiniz (elbette masa seçiminden sonra). Bu sayede kullanılan dekor ve mobilyalar ile uyumlu bir hava yakalayabilirsiniz. Şık bir yemek odası tasarımı için duvarlarınızda açık mavi ya da gri renkleri kullanabilir ya da siyah beyaz bir tema ayarlayabilirsiniz. Eğer beyaz renk kullanacaksanız, altın veya bakır rengi aksesuarlar ile son derece modern ve şık bir sunum elde edebilirsiniz. Aynı zamanda geometrik desenler içeren duvar kağıtları ile de yemek odanızın tasarımında harikalar yaratabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız yemek odası dekorasyon fikirleri için resim galerimize tıklayın.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ