Ev Dekorasyonu
Şekillerine Göre Salon Dekorasyonu Galeri için tıklayın

Şekillerine Göre Salon Dekorasyonu

04 Ocak 2017
Kare, dikdörtgen, yuvarlak, uzun, L ve U şeklindeki salon dekorasyonu için birbirinden güzel modelleri sizler için hazırladık.

Salonlar şekillerine göre farklılık gösterirken her birinde farklı dekorasyon fikirleri uygulanmaktadır. Kare, dikdörtgen, yuvarlak, uzun, L ve U şeklindeki salon dekorasyonu için birbirinden güzel modelleri sizler için hazırladık. Sizlerle paylaştığımız ip uçlarını dikkatle salonunuzda uyguladığınızda çarpıcı bir görüntüyü elde edecek, ihtişamlı bir yaşam alanına sahip olacaksınız. Şimdi sırasıyla şekillerine göre salon dekorasyonlarını inceleyelim.

Kare Salon Dekorasyonu

Kare salonların dekorasyonu biraz güç olabilir. Eşyaların dizilimi konusunda uygulamanız gereken birkaç tüyo ile problemimizi çözmeye çalışacağız. Burada belirleyici husus kapımızın bulunduğu konum olacaktır. Eğer kapınızın girişi orta kısımda ise yapacağınız ilk işlem; oturma alanını sol tarafa, yemek masasını sağ tarafa almak olacaktır. Oturma gruplarınızı mümkün olduğunca güneş alan yere göre şekillendirin. Eğer mutfak odanızla bitişik konumdaysa bir pencere açarak odanıza katmak güzel bir fikir olacaktır.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

Eğer salonunuz dikdörtgen şekilde ise şanslı sayılırsınız. Çünkü bu tarz salonların dekore edilmesi çok daha basittir. Oturma gruplarınızda bir L koltuk veya ikili, tekli koltuklar ve berjerlerle odanızı gayet kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Mutfağa yakın olan kısımda yemek takımını konumlandırabilirsiniz. Böylece odanızı daha kullanışlı bir hale getirmiş olursunuz.

Yuvarlak Salon Dekorasyonu

Yuvarlak koltuk takımları ve masalar ile salonunuzda oluşturacağınız stil ile evinizde modern bir esinti yakalayabilirsiniz. Çok kullanılan bir yöntem olmasa da son zamanlarda salon dekorasyonu eğiliminin bu yönde olduğunu söyleyebiliriz. Farklı bir stili yansıtırken, hoş bir atmosferi yakalayabilirsiniz.

Uzun Salon Dekorasyonu

Dar ve uzun bir salona sahipseniz ilk düşünmeniz gereken durum sıkışık ve yürümesi zor bir alana imkan vermemeniz olacaktır. Bu nedenle odanın bir kısmında yürüyüş alanı bırakmalı ve eşyaların arasında sıkışık bir ortam oluşturmaktan uzak durmalısınız.

L Salon Dekorasyonu

L modeli salonlarda eşya yerleşimi konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz fakat basit birkaç taktik ile bu durumu kolayca atlatabilirsiniz. En büyük avantajı oda içerisinde oda bölümlendirmesini daha rahat bir şekilde oluşturmanız olacaktır. Odanın bir kısmında oturma grubunuzu yerleştirirken diğer alanda yemek takımınızı yerleştirebilirsiniz.

U Salon Dekorasyonu

U salon dekorasyonunda ilk düşünceniz yine aynı şekilde bir koltuk takımını tercih etmek olsun. Hatta mobilyalarınızı oval hatlardan seçerseniz kullanışlı ve gösterişli bir alana sahip olabilirsiniz.

Tüm salonlar için birbiriden güzel fikirleri aşağıdaki galerimizden inceleyebilirsiniz. İlham alacağınız modelleri sizler için özenle seçtik.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ