Ev Dekorasyonu
Mutfaklarda İtalyan Esintisi Galeri için tıklayın

Mutfaklarda İtalyan Esintisi

04 Aralık 2016
Modern İtalyan mutfakları bağımsız bir tasarıma sahip olup, zarif bir sitili benimserken kullanışlılığı ön planda tutar.

İtalyanların lüx anlayışı ve estetik çizgileri dünya tarafından kabul edilmiş bir olgudur. İtalyan mutfak modelleri her anlamda bu anlayışın karşılığını veriyor. Kullandıkları çizgiler, modeller her bir köşesinde hissedilebiliyor. Daha kısa özetlemek gerekirse göz alıcı, şık, performanslı ve eğlenceli unsurları bir arada sunabilen bir yapıdadır.

İtalyan yaşam anlayışı kendisini tasarımlarında ve dizaynlarında ifade edebiliyor. Güçlü ve açık çizgiler her bir detayda kendisini resimlendirir. Yemek yemeyi ve bu aktiviteyi eğlenceli hale getiren ritüeller onlarla özdeşleşmiştir. Modellerinde bunu kullandıkları stillerle daha iyi anlayabiliyorsunuz. 20. Yüzyılın başların başlayan fütürist hareket, çağdaş İtalyan sanatçılarının eselerinde büyük bir iz bırakır. Zarif ve organik formların hakim olduğu, İtalyan’ların temiz geometrik temalarına karşı koymak neredeyse imkansız.

Bir İtalyan mutfağının dokusunda taştan kesilmiş doğal malzemeler, parlak bir yüzey ortaya çıkana kadar taşlanır. Doğal bir görüntü güzelliğin ana temasıdır. Aynı şekilde paslanmaz çelik veya diğer metal aksamlar ile güzel bir kontrast yakalanması amaçlanır. Işıklandırma bu durumda devreye girer. Parlak yüzeylerin kullanıldığı mutfak ile son olarak ışıklandırma en iyi açılarla sağlanır. Bu parlak canlı ve göz alıcı detaylar bir İtalyan mutfağı için olmazsa olmazlarındandır.

İtalyan mutfaklar şıklığı ve asil duruşu ile çoğumuzun beğendiği, evinde yer almasını istediği mutfak modellerinden bir tanesi. Hal böyle olunca İtalyan mutfak nedir, nasıl dizayn edilir ve nasıl bir düzen kurulmalı gibi soruların cevaplarını aramaya koyuluyoruz. Eğer mutfaklarınızda güzelliğin tüm unsurlarını yansıtmak istiyorsanız ilk işiniz istediğiniz tarza karar vermek olmalı. Sizi ifade eden bir ev, içinde geçireceğiniz güzel anılarla dolu sıcak yuvanız. Herkes en iyisini hak eder. İtalyan mutfak modelleri hakkında fikir edinmeniz ve daha iyi bir karar verebilmeniz için aşağıdaki görsellerimizi mutlaka inceleyin. Tüm hatlarıyla bir fikir edindikten sonra ister hazır, ister özel yapım mutfaklarla bu tarzı evinizde uygulamak isteyeceksiniz.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ