Ev Dekorasyonu
Mutfak Perdeleri & Model Fikirleri Galeri için tıklayın

Mutfak Perdeleri & Model Fikirleri

07 Aralık 2016
Yeni mutfak perdelerinin en çarpıcı örneklerini görerek mutfağınız için birbirinden güzel fikirler edinin.

Mutfak perde modelleri ile ilgili bir araştırma yaparak sizlere en çok tercih edilen mutfak perde çeşitlerinden birkaç örnek sunabilmek için bir galeri oluşturduk. Farklı renk ve tasarımlarda mutfak perdeleri ile, dekorasyonunuzun tamamlayıcı ve çarpıcı parçalarını oluşturabilirsiniz.

En sık tercih edilen mutfak perdeleri içerisinde ilk sırayı stor perde alıyor. Stor perdelerin tercih sebebi olması kullanım kolaylığının yanı sıra görsel bir şölen de sağlamasıdır. Yine aynı özelliklerde jaluzi perdeler, ip mutfak perde modelleri ve tül mutfak perde modelleri de mutfağınızın tasarımında harikalar yaratmanıza olanak tanıyor. Zebra stor perdeler de en çok tercih edilen ve modern bir mutfak tasarımı gerçekleştirmenize olanak tanıyan seçeneklerden bir diğeri.

Perdeler değişik renk tonlarında ve kumaş özelliklerinde mağazalarda yer bulur. Desen ve renk eklendiğinde harika bir şekle bürünürler. Temiz ve berrak görüntüleri, zarif kumaşların albenisi ile evlerin en önemli aksesuarlarıdırlar. Mutfakların özelliklerine göre farklı desen ve renklerde seçilmeleri daha çarpıcı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Örneğin küçük mutfaklarda hafif ve dolgun olmayan renkler iyi bir seçenek olabilir. Büyük mutfaklarda ise koyu renk tonlarına biraz daha fazla ağırlık verebilirsiniz. Geometrik veya asimetrik desenler her zaman işe yarayacaktır.

Mutfak dekorasyonunda perde seçimi için dikkat edilecek durumlardan birisi seçeceğiniz perdenin kumaş ve yapısal özellikleridir. Mutfak perdesinin kolay temizlenebilir bir yapıda olması ve temizleme işleminden etkilenmeyen bir materyalden yapılmış olması sizler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Perdeler güzel olmalarının yanı sıra evlerimizi dışarıdan ayıran birer paravandırlar. Estetik bir işlev yerine getirilirken aynı zamanda odalarımızı süslerler. Fakat mahremiyetin korunması ne kadar önemli bir husus olsa da bazen pencerelerimiz  dış ortamdan görünmeyecek konumlarda olabiliyor. Böyle durumlarda basit bir kumaş parçası da stilimiz hakkında güzel bir açıklama yapabilir.

Tül mutfak perdeleri ve kumaş mutfak perdelerinde ise seçiminizi mutfak dekorasyonunuza yakın özelliklerde yapmanızda fayda var. Sizler için hazırladığımız mutfak perde modelleri ile alakalı galerimizi inceleyebilirsiniz.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ