Ev Dekorasyonu
Mutfak Duvar Kağıdı Stilleri Galeri için tıklayın

Mutfak Duvar Kağıdı Stilleri

07 Aralık 2016
Mutfaklarınız duvar kağıtları ile farklı bir boyut kazanırken, hem zarif hem de şık bir alana sahip olacaksınız. Fiyat olarak uygun ve binlerce farklı desenlerle harika bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mutfak duvar kağıtları ile mutfaklarınızda harika dekorasyon ve tasarımlara imza atabilirsiniz. Her renk ve desende bulabileceğiniz mutfak duvar kağıdı modelleri evinizde otururken internet üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz. Eğer duvar kağıdı kaplama işlemini kendiniz yapabilirseniz, binlerce renk ve desen içerisinden mutfağınıza yakışacak olanı seçip hemen işe koyulabilirsiniz.

Koçtaş, tekzen, hepsiburada gibi internet sitelerinden temin edilebilir. Üstelik modelleri ve fiyatları konusunda kendinize uygun seçeneği bulmanız son derece kolay. Aldığınız malzemelerin boyutlarını iyi öğrenin ve uygulayacağınız alandan bir miktar daha fazla almaya çalışın. Böylece uygulama alanında ortaya çıkabilecek herhangi bir aksaklığın da önüne geçmiş olacaksınız. Bu nedenle odanız kaç metrekare alana sahip olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kağıtlar belli ebatlarda metrekare cinsinden satılmaktadır. Bu nedenle hesaplanması çok kolay olacaktır.

Duvara uygulama yapmadan önce duvar zemininde pürüzler olmamalıdır. Temiz bir zemin üzerinde uygulanması gerekiyor çünkü toz veya pürüzler ileride kağıdın deforme olmasına hatta sökülmesine neden olabiliyor. Özel olarak size yapıştırıcı verilecektir. Bu toz halindeki yapıştırıcılar suyla karıştırıldığında lapa bir kıvama geliyor. Kutusunun üzerinde ne kadar tozun ne kadar suyla karıştırılması gerektiği yazıyor. Suyla tozu karıştırdıktan sonra fırça yardımıyla kağıdın arkasına boya yapar gibi sürülür. Ve desenleri birbiriyle denk gelecek şekilde sırayla yukarıdan aşağıya doğru duvara yapıştırılır. Oldukça basit ve sizin de yapabileceğiniz bu uygulama hem pratik hem de ucuz bir yöntemdir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise mutfakta kullanacağınız duvar kağıdının hangi alanda kullanılacağına göre suya dayanıklı olup olmayacağını belirlemek. Tezgah arkası duvar kağıtları arasından bir tercihte bulunacaksanız su geçirmez özellikte ve silinebilir olmasına özen göstermenizi öneriyoruz.

Mutfak duvar kağıdı modelleri için hazırladığımız galeriyi inceleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ