Ev Dekorasyonu
Mutfak Dizaynları İle Stilinizi Konuşturun Galeri için tıklayın

Mutfak Dizaynları İle Stilinizi Konuşturun

06 Aralık 2016
Mutfak dizaynlarında farklı modellerin kullanımı ve dizayn fikirleri hakkında önemli bilgileri ve görselleri paylaşıyoruz.

Mutfak dizaynı son derece önemli bir konu. Özellikle biz bayanların uzun zamanlarını geçirdiği mutfak, tasarımı ve dekorasyonu ile kendimizi rahat ve huzurlu hissedebileceğimiz bir havaya sahip olmalı. Böylece sevdiklerimizle paylaşacağımız her bir lokmanın lezzetine bir kat daha katmış olacaksınız.

Dikkat edilecek en önemli hususlardan birisi mutfağın kullanım alanının size en verimli hizmeti verecek şekilde tasarlanmasıdır. Dizayn üzerinde yapılacak hataların bazen geri dönüşü zor olacağı için yerleşim planı üzerinden defalarca geçmeli ve tamamen emin olduktan sonra son halini vermelisiniz.

Bazı önemli ipuçlarına hakim olursanız çok daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde anlatmaya çalışacağız.

  1. İleriyi Düşünün. Mutfaklarda ideal bir şekil yoktur. İster U şeklinde ister L şeklinde olsun, tüm mutfaklarda hareket alanı 3 ile 6 adım arasında olmalıdır. Bazı isteklerinizden vazgeçmeniz, ileride daha rahat çalışabileceğiniz bir ortama zemin hazırlar.
  2. Dolaplarınızı Geniş Tutun. Her ne kadar estetik dolaplar isteseniz de onları geniş tutmanız sizin yararınıza olacaktır. Sıkışık bir depolama yeri mutfaktan verim alamamanıza neden olur.
  3. Işıklandırmayı Elinizden Geldiğince Kullanın. Mutfakların en önemli dekoratif aksesuarlarından sarkıt lambaları kullanmayı düşünün.
  4. Beyaz Eşyalarınızın Konumu. Buzdolabı, bulaşık makinası veya kahve makinası eliniz altında olacak şekilde konumlandırmak kullanım kolaylığı sağlar. Elektrik ve su tesisatının görünmeyecek şekilde fakat arıza durumlarında kolaylaca ulaşılabilecek şekilde konumlandırılması gerekir. Kabloların ortalıkta görünmesi hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Mutfak Dizaynı için hazırladığımız örnekleri galerimizden inceleyebilirsiniz:

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ