Ev Dekorasyonu
Modüler Mutfak Modelleri Galeri için tıklayın

Modüler Mutfak Modelleri

05 Aralık 2016
İyi tasarlanmış bir modüler mutfak, evinize taze bir soluk getirir. Modüler mutfaklar bireysel ihtiyaçlarınızı karşılarken estetik bir anlayışı evlerinize taşır.

Modüler mutfak üniteleri, mekanınıza uygun komple bir mutfağa kolayca sahip olmanızı sağlar. Tercihinize göre dolap kulpları, tezgah ve lavabo eklendikten sonra her şey hazır demektir. Hazır olarak satın aldığınız üniteleri bir araya getirmek, yerlerini planlamak mümkündür. Eğer risk almak istemiyorsanız, yeterince vaktim olmuyor diyorsanız akıllıca bir tercih olacaktır.

Modüler mutfaklar, hazır olarak bölümler halinde standart ebatlarda üretilmiştir. Modüllerin bir araya getirilmesiyle işlevsel tasarımlar ortaya çıkar. Mutfakta herhangi bir kargaşaya neden olmadan bir araya getirilebilirler. Mutfaklar üç ana bölümde toplanır. Depolama alanı, pişirme bölgesi, temizleme bölgesi. Farklı şekillerde karşımıza çıkarlar.

  1. Tek Duvar Mutfak Planı: Duvar dibinde paralel şekilde tüm modüller sıralanarak parçaların bir araya gelmesiyle oluşturulur.
  2. U Şeklinde Modüler Mutfaklar: Mutfakta çalışma alanını geniş tutar. Duvar dibi dolaplar saklama alanlarını geniş tutar. Mutfak çalışma alanındaki 4 adım hareket alanı sağlanır.
  3. L Şeklinde Modüler Mutfak : L şeklinde iki duvara yaslı, doğal üçgen oluşur. U ve C şeklindeki mutfaklara göre daha verimlidir. Daha fazla depolama alanı ve aralıksız kullanım alanına imkan sağlar.
  4. Modüler Ada Mutfak: Modern evlerde bir moda halini almıştır. İyi bir kullanım alanı sağlamakla kalmaz estetik bir cazibe katar. Ada mutfaklar öylesine işlevseldir ki aynı anda üç kişinin yemek yapabileceği bir düzenekte dizayn edilir.

Artık evinizin şekline, dekoruna ve tabiî ki de bütçenize göre bir modüler mutfak tercih edebilirsiniz. Sizler için aşağıda resim galerisi hazırladık. Sizlere bir fikir vermesini umuyoruz. Aşağıdaki resimlerden sizin için en uygun olanına yakın bir modeli farklı markaların mağazalarda bulabilirsiniz. İkea, Doğtaş, Kelebek Mobilya sizlere tavsiyemiz olsun. Belki aradığınızı bulmanızda yardımcı olabilrler.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ