Ev Dekorasyonu
Modern Tuvalet ve Banyo Modelleri Galeri için tıklayın

Modern Tuvalet ve Banyo Modelleri

19 Kasım 2016
Banyo ve tuvalet dekorasyonu son derece zor seçim yapacağımız alanlardan birisidir. Kullanılacak dekoratif malzemelerin ve aksesuarların en iyi şekilde seçilmesi birbiri ile uyum içinde kullanılması gerekir.

Tuvalet modelleri hem rahatlık açısından hem de estetik açıdan istenileni vermelidir. Çünkü bu durum banyo ve tuvalet tasarımızı doğrudan etkileyen bir faktördür. Farklı markalarda farklı modellerde klozet fiyatları bulunmaktadır. Sizlere hem tuvaletinizi veya banyonuzu tasarlarken dikkat etmeniz gereken hususları hem de bazı teknik özellikleri anlatacağız. Aynı zamanda ilham alabileceğiniz farklı tasarımları sunacağız.

Hepimiz hoş, şık, zarif ve modern bir tuvalet tasarımı ile karşılaştığımızda kendimizi iyi hissederiz. Özellikle kendi evimizde iyi dizayn edilmiş bir tuvalete ile hem kullanım alanlarını arttırabiliriz hem de hoş bir görünüm elde edebiliriz.

Banyo ve tuvalet dekorasyonu son derece zor seçim yapacağımız alanlardan birisidir. Kullanılacak dekoratif malzemelerin ve aksesuarların en iyi şekilde seçilmesi birbiri ile uyum içinde kullanılması gerekir. Böylece hem mekan içerisinde alan genişliği algısı hem de ferah bir ortam yaratılabilir. Banyo ve tuvalet için kullanılacak aksesuarlar da son derece önemlidir. Kullanacağınız aynanın boyutu ve yerinden tutun da mobilyanın kullanım koşullarına kadar her türlü detay dikkatlice incelenmeli ve buna göre tuvalet tasarımı son halini almalıdır.

Modern tuvalet tasarımları için artık duvar kağıtları da sık kullanılmaya başlandı. Su geçirmez ve leke tutmaz duvar kağıtları ayrıca temizlenebilir olmaları nedeni ile ayrıca bir kolaylık sağlıyor.

Bir tuvalet tasarımında, odak nokta ayna, lavabo, musluk ve duvarlar olmalıdır. Aynı zamanda tuvalet dekorasyonu için tasarımcıların en çok kullandığı renkler, kırmızı, lacivert, yeşil, siyah ve bu renk paleti içerisinde bulunan mat renklerdir.

Tuvalet tasarımı için ışık seçiminde loş ve sarı ışıklar en yaygın kullanılanlardır. Böyle alanlarda aşırı parlak ışıklardan kaçınmanız, bunun yerine daha soluk ve ortama ağır bir hava katacak ışıklar tercih edilebilir.

Bu galerimizde size hem küçük banyo-tuvalet tasarımları hem de geniş ve modern banyo-tuvalet tasarımları ile alakalı görseller sunacağız.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ