Ev Dekorasyonu
Merdiven Tasarımı İçin Önemli Tüyolar Galeri için tıklayın

Merdiven Tasarımı İçin Önemli Tüyolar

18 Kasım 2016
Ev merdivenleri tasarımı sırasında kullanılacağı mekan göz önünde bulundurulmalıdır. İç mekanlarda kullanılacak merdivenlerin dekoratif olması önemli bir kriterdir.

Ev merdivenleri ahşap veya alüminyum olabilmektedir. Tercihe göre mermer, cam gibi yapı malzemeleri de sıkça kullanılıyor. Fakat merdiveninizin ev içerisinde konumu çok hayati bir önem taşıyor. Bazen düz bazen döner merdivenler kullanılır. Bu merdivenin tasarlanacağı alanın konumuna göre değişir. Çok zahmetli ve özen isteyen ev veya ofis merdivenleri ilham alabileceğiniz birkaç örneği sizlerle paylaşıp, yorumladık.

Evinizin içinde bulunan bir merdiven sadece iki katı birbirine bağlamaktan çok daha fazlasını yapabilir. Modern bir merdiven tasarımı ve dekorasyonu ile evinizin mimarisine zarif ve görkemli bir duruş katabilir. Bir merdiven dizaynı temel ve basit bir unsur olarak görünse de sizin zevkinizi ve tarzınızı yansıtmada bir araç haline gelebilir. Evinizin genel görünümünü güncelleştirmek için sadece merdiven korkuluk tasarımları arasından birini seçip kullanmanız bile yeterli olabilir. Ev içerisinde yer alan merdiven tasarımı bulunduğu alana göre mükemmel bir sunumun parçası olabilir.

Bazı alanlarda küçük merdiven tasarımları ile bazı alanlarda ise büyük ve görkemli merdiven tasarımları ile şıklığı yakalamanız mümkün. Kullanım alanı dar olan merdivenler için dekoratif eşyaları kullanmaktan ziyade merdivenin dizaynını ve kullanışlılığını ön planda tutmanız gerekir.

Eviniz için büyük bir merdiven alanı varsa bu durumda tasarımdan ilk olarak onu çevreleyecek olan korkuluklardan başlayabilirsiniz. Evinizin tasarımına göre bunlar geometrik şekiller veya düzenli şekillerde olabilir. Ayrıca kullandığınız mobilyalar ve diğer dekoratif eşyalarla birlikte uyum sağlayacak materyaller de son derece önemli bir yere sahip. Ahşap, çelik veya krom gibi birçok çeşit merdiven tasarımları ile evinizin içerisindeki eşyaları kombin edebilirsiniz.

Tüm bu dekoratif tasarımların yanı sıra merdiven dizaynı için şekil de çok önemlidir. Üst kata bağlantı alanı, hangi taraftan çıkış verileceği ve bu çıkışın düz oval yada keskin hatlara mı sahip olacağı tasarımınızın tamamlayıcı özellikleri haline gelecektir.

Sizler için hazırladığımız modern merdiven tasarımları galerimizi inceleyerek merdiven dizaynı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ