Ev Dekorasyonu
Küçük Mutfaklar Ve Tasarım Fikirleri Galeri için tıklayın

Küçük Mutfaklar Ve Tasarım Fikirleri

04 Aralık 2016
Küçük mutfaklarınızı kurgularken nelere dikkat etmeniz gerektiğini analiz ediyoruz. Farklı örneklerle ilhamlık örnekler paylaşıyoruz.

Küçük mutfaklar için fikir mi arıyorsunuz? Bazen elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanmak gerekiyor. Özellikle de söz konusu mutfaklarımız olunca. Gerçek şu ki doğru bir düzenleme ile büyük mutfaklarda bulunan özelliklerin hemen hemen tümünü küçük mutfaklarımızda da kullanabiliriz. Güzel bir dekorasyon için zekice yöntemler izlemeliyiz.

İşe dolaplardan başlıyoruz. İlk olarak gereğinden büyük ve abartılı dolap modellerinden uzak durmalıyız. Olabildiğince derin rafları olan dolap modellerine yöneleceğiz. İçeride bölümlendirmelerin iyi tasarlanması gerekiyor. Açık rafları da ihmal etmemeliyiz. Hem havadar bir atmosferi yakalayacak hem de daha ferah hissedeceğiz. Tezgahları karışık hale getirmemeniz gerekiyor. Çatal bıçak takımları, kavanozlar veya baharatlıklar dolapların içerisine raylı sistemi olan askılıklarda muhafaza edilmelidir. Böylece karmaşık bir görüntüden kurtulabiliriz.

Renk olarak beyaz ve açık tonlarda ilerlemenizde fayda var. Koyu renkler biraz sıkıcı olabilir. Hafif yansıtıcı malzemeler kullanmak hiç de kötü bir fikir olmazdı. Yansıtıcı malzemeler bizim mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan biri olacaktır. Buz kapı veya dolap camları,tezgahlarda paslanmaz çelik kullanımı diğer önemli hususlar. Küçük mutfak modellerine bakıldığında bu yöntemlerin hayat kurtarıcı rollerini daha iyi anlayacaksınız.

Küçük mutfak dolabı modelleri bulmak biraz zor olabiliyor. Mutfağınızın boyutlarına göre bir tasarım elde ederken aynı zamanda bunun kullanışlı olmasına da özen göstermek gerekiyor. Küçük mutfaklarda depolama alanının daha fazla olabilmesi için bu konu son derece önemli.

Küçük mutfak dolapları kullanılırken fazladan yere sahip olmak için çok sık ve boğucu mutfak dolabı modelleri tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Bunun için de mümkün olduğunca fazla örnek inceleyerek kendi mutfağınıza en uygun olan tasarımı kafanızda canlandırmalısınız.

İkea, Koçtaş ve Tekzen gibi markalar hazır küçük mutfak tasarımları ile sizlere kolaylık sağlayabiliyor fakat her zaman tam olarak istediğinizi size veremeyebilirler. Bu nedenle mutfak ölçülerinize göre sizin tarzınıza uygun olan mutfak dekorasyonunu yaptırabilirsiniz.

Küçük mutfaklar için mutfak dolabı modelleri için sizlere hazırladığımız galeriyi inceleyebilir ve mutfağınıza uygun tasarımı gerçekleştirmeden önce biraz fikir edinebilirsiniz.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mutfak Dekorasyon dedi ki:

    İstanbul’da tüm bu mutfak modellerine Feza Mutfakta çok cazip fiyatlara sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ