Ev Dekorasyonu
İtalyan Stili Salon Dekorasyonu Galeri için tıklayın

İtalyan Stili Salon Dekorasyonu

05 Ocak 2017
İtalyan stili salon dekorasyonu ile evlerinizde modern bir görüntüyü yakalarken, salonlarınızda İtalyan şıklığını vurgulayın.

Her kültürün kendisine ait bir çizgisi bulunurken İtalyan stili salon dekorasyonu yine dünyaca kabul görmüş bir tarzdır. Birçok kişi son dönemlerde evinde farklı bir hava farklı bir esinti yaratmak istediğinden dolayı bu tarz dekorasyon fikirlerine başvurmaktadır.  İskandinav salon stilleri, İngiliz salon dekorasyonu ve Fransız salon dekorasyonu derken son gündemimiz ise İtalyan salon dekorasyonlarıdır. Farklı esintileri evinizde buluşturmaktan hoşlanıyorsanız, farklı kültürlerin farklı dekorasyonlarına açıksanız bu tarz dekorasyon fikirleri oldukça hoşunuza gidecektir. Oldukça şık ve oldukça da zarif modellerdir.

İtalyan salon dekorasyonu yapmak istiyorsunuz keten kumaşların, deri koltukların veya deri detayların hâkim olduğu bir dekorasyon yapmanız gerekmektedir.  Ayrıca genel olarak da salon dekorasyonlarında koyu renkler ve oldukça ağır, gösterişli mobilyalar tercih edilmektedir.  Eğer koyu renklerden hoşlanmıyorsanız ve dekorasyon olarak mutlaka açık renk dekorasyon yapmak istiyorsanız ve İtalyan dekorundan hoşlanıyorsanız açık tonlara yönelebilir fakat bu nokta da ise zeytin ağacı, meşe ağacı veya ladin gibi ağaçlar kullanmalısınız. Mobilyalarda oldukça modern ve havalı tercihler yapmalısınız. Bu tercihleri yaparken de aldığınız mobilyaların rahat olmasına da özen göstermelisiniz. Mobilya seçiminde rahatlığın ön planda olmasının nedeni ise İtalyan kültüründe insanların rahatlıktan ekstra hoşlanmasıdır.

İtalyan tarzı ev dekorasyonunda sadelik ön planda tutulurken gösterişli bir görüntüden de taviz verilmemektedir. Sadelik ve şatafat birlikte oldukça dengeli şekilde verilmelidir. Bu nedenle eğer mobilyalarda sadelikten yana tercih yaptıysanız avize ve aksesuarlarda duvar renklerinde şatafatlı ve gösterişli tercihler yapmalısınız. Eğer mobilyalarınızda oldukça gösterişli bir model tercih ettiyseniz de mutlaka avize ve dekorasyon ürünleriniz de veya mutlaka duvar renklerinde açık renklere ve sadeliğe yönelmelisiniz.  Bu tarzda bir dekorasyon yaparsanız İtalyan salon dekoru yapmış olacaksınızdır.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ