Ev Dekorasyonu
Yeni Moda Hazır Mutfak Modelleri Galeri için tıklayın

Yeni Moda Hazır Mutfak Modelleri

05 Aralık 2016
Hazır mutfak örneklerini sizlere sunarken, mutfak almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlarla ilgili size önemli tüyolar veriyoruz.

Hazır mutfaklar birbirinden güzel seçeneklerle mağazalarda yerlerini alıyorlar.  Tam istediğimiz modeli bulmuşken, karşımızda bir problem belirir. Duvar kolonları ve düz alanların azlığı. Güzelim mobilyalar tekrardan tadilat ile mutfağımıza uygun hale getirilir. Ama olsun yine de isteğimiz modele artık sahip olmuşuzdur.

Hazır Mutfak Alırken Nasıl Bir Yöntem İzlemeliyim?

Diyelim ki hazır bir mutfak modelini beğendiniz. Artık mobilya mağazaları tabiî ki de sizi geri çevirmeyecektir. İlk iş evinize gelip ölçü alma işlemleri başlayacak. Ölçüler alındıktan sonra projelendirme aşamasına geçilecek. Bu aşamada sizin istediğinize göre bazı özelliklerde ekleme ve çıkarmalar yapılacaktır. En son olarak her şey netleştikten sonra fiyatla ilgili anlaşma sağlanacaktır. Artık hayalinizdeki mutfak için start veriliyor demektir.

Mutfak Üretilmeden Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar?

Mutfak dekorasyonu bir bütünü oluşturan parçalardan oluşur. Bunların içerisinde duvar, zemin, tavan da dahildir. Zeminlerde laminant mı tercih ediliyor? Bir asama tavan yaptırmayı düşünüyor musunuz? Duvarın bazı kısımlarında mı yoksa sadece dolapların arasında mı fayans kullanacaksınız? Bunların haricinde lavabonuzun yerini değiştireceksiniz nerede konumlandıracağınızdan, elektrik aksamlarının tadilat işlemlerine kadar her şeyi önceden halletmeye çalışın. Ancak bun işlemler bittikten sonra bir bütün olarak dekorasyonunuzu tamamlayın. Önceliklerinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Sonradan yaptırdığınız ve geç kalınmış işlemler tüm planlarınızı alt üst edebilir. Hangi modeller kullanılacak, renk tercihi nasıl olacak hepsini bir paket olarak düşünmelisiniz.

Aksesuarlarınızı Unutmayın

Baharatlıklarınızı, kullanacaksanız tezgah üzerindeki kepçeliklerinizi, aspiratörünüzü veya kitaplıklarınızı nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Aksesuarlar minik ve şirin detaylarla mutfağınıza büyük bir renk katıyor. Hepsinin bir ahenk içerisinde olması dekorasyonunuzu o denli başarılı kılıyor.

Tezgah seçiminizi nasıl yapmayı düşüyorsunuz?

Stilinize göre değişiklik gösteren bu malzemelerin kendisine göre farklı özellikleri bulunuyor. Laminant, mermer veya granit olarak alternatifleriniz bulunuyor. Laminantlar farklı malzemeler kullanılarak çizilme ve lekerden kurtulabiliyor. Granit malzemeler ise yine mermerdeki parlaklığı sağlarken çizilme ve leke tutmama özelliğine sahip. Mermerlerin yeri apayrı fakat leke tutmaları ve çizilebilmeleri onları arka plana atıyor. Tabi bu mermerin kalitesine ve desenlerine göre değişir. Artık tercih sizin.

Sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz ve fikirler edinebileceğiniz bazı hazır mutfak modellerini aşağıda paylaştık. Birbirinden güzel görseller sizleri bekliyor.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ