Ev Dekorasyonu
Hayalinizdeki Mutfaklara Sahip Olun Galeri için tıklayın

Hayalinizdeki Mutfaklara Sahip Olun

03 Aralık 2016
Mutfak modellerinizi belirlerken dekorasyonunuza yansıtabileceğiniz bazı önemli püf noktalarını paylaştık.

Modern mutfak fikirleri ile mutfağınızı keşfederken göz önünde bulundurmanız ve dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. İlk yapmanızın gereken düzeninizi belirlemek olacak. Büyük cihazlarınızın konumuna göre genel anlamda tasarımınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra küçük eşyalarınızı depolamaya odaklanmalısınız. Mutfaklarda tencerelerinizi, tavalarınızı ve tüm küçük gereçlerinizi kolayca ulaşabileceğiniz yerde konumlandırın. Son olarak mutfağınızın dekoruna kişiliğinizi yansıtın. Tüm modern mutfakların nihai amacı yemek ihtiyacınızı karşılamak olurken aynı zamanda eğlendiren bir yapıda düzenlenmelidir.

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Belirlenmelidir?  

Mutfağınızı yenilerken artık ne isteğinizi iyi belirlemiş olmanız gerekiyor. Düzenli bir mutfak için alanınızı optime edin ve işlevsel bir tasarımı kullanarak ailenizin ve sizin ihtiyacını karşılamasına odaklanın. Dar ve küçük mutfaklar için minimalist bir tarz size kolaylık sağlayacaktır. Sıkışık bir alanda düşüncelerinizi mutfağa yansıtmanın en mantıklı yoludur. Yatay alanlarda sığ tezgah ve rafları kullanın. Yenilikçi ve çift görevli parçaları kullanmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Bu büyük bir avantaj sağlayacaktır. Büyük bir alana sahipseniz, büyük bir orta ada, L ve U şeklindeki tezgahlar çok hoş görünecektir. Bu şekiller bol dolap ve tezgah alanları sağlar. Modern mutfak resim ve görsellerini bol bol inceleyin. İster sitemizden ister mağaza kataloglarından fikirler edinin. Mutfak dekorasyonu fikirleri için bir çok alternatifiniz var.

Mutfak modifikasyonu 70 yıllık bir uzun geçmişe sahip, eski yöntemlerin hala güncelliğini koruduğu bir kavramdır. Zaman ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan üç ana etmen vardır: lavabo, ocak ve buzdolabı. Genel olarak bu üçgen arasındaki mesafe 3 ila 6 adım arasında olmalıdır. Özellikle küçük mutfak dekorasyonunda bu durum daha kritik bir önem taşıyor.

Modern mutfak tasarımımda ne tür tezgâhlar ve dolaplar kullanmalıyım?

İlginç olduğunu düşündüğünüz veya çok sevdiğiniz eşyalardan biraz feragat etmeniz gerekebilir. Bu minimalist mutfaklar için önemli bir anahtardır. Granit ve mermer tezgahlar en favori seçenekler iken beton, paslanmaz çelikler mutfaklar için iyi birer seçenektir. Biraz renklendirilmiş modern mutfak tasarım fikirleri arıyorsanız parlak bir mozaik kullanmayı ve yine parlak bir zemin kaplaması kullanmak güzel olacaktır.

Ne tür bir modern mutfak dekoru seçmeliyim?

Size daha öncede hem sitemizden hem de kataloglardan seçimler yapabileceğinizi ve güzel fikirler edinebileceğinizi söylemiştik. Fakat Koçtaş, Bauhaus gibi ev yapı marketlerinde onlarca örnek bulabilirsiniz. Bu hazır mutfak modellerini hem satın alabilir veya bazı kısımlarından kendinize çıkarımlar yapabilirsiniz. Mutfaklar evinizin kalbidir. Yeme içme ve eğlenceli anların paylaşıldığı, ailelerin uzun vakit geçirdiği önemli odalardır.

Siyah ve beyaz renk desenleri basit ama zarif bir görüntüyü konu edinirler. Sarı ve turkuaz gibi mutfak modelleri ise eğlencelidir. Kişiliğinizi yansıtmak için dekoratif mutfak aksesuarları, duvar resimleri, masaüstü süslemeleri kişiliğinizi yansıtacak unsurlar. Pencere önüne koyacağınız bir bitki bahar havası estirecek ve doğal bir hava katacaktır. Bu tarz figürler muhtemelen mutfağınızın ağırlığını alacaktır.

Şimdi sizlere örnek olabileceğini düşündüğümüz mutfak modellerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ