Ev Dekorasyonu
Ev İçi Boyaları & En Güzel Renkler Galeri için tıklayın

Ev İçi Boyaları & En Güzel Renkler

07 Aralık 2016
Şimdi sıra ev boyamaya ve belkide en zor kararı almaya geldi. Merak etmeyin! Evleriniz için en güzel renkleri içinde barındıran harika örnekleri sizin için hazırladık.

İlk olarak yapmanız gereken eviniz ve duvarlarınız için teknik anlamda doğru ev boyası seçmektir ve duvar yüzeyinizi yeni bir boyaya uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Bu noktadan sonra ise göz önünde bulundurmanız gereken kısım evinizin dekorasyonunu tamamlayacak doğru renk ve desen seçimleri yapmaktır. Son dönemlerin trend renkleri ve bu renklerin mobilyalarınız ile uyumunu dikkate almalısınız. Modayı yakından takip ediyorsanız eğer baskılı ev boyaları son dönemin en trend seçimlerindendir. Trend olmasına rağmen uygulanması zor ve emek isteyen bir seçimdir. Fakat emeğinizin karşılığını doğru seçim ve uygulama ile kesinlikle alacaksınızdır.

Evlerimizde beklide bizi en çok zorlayan konuların başında ev içi renk seçimleri oluyor. Çünkü  renk seçimi duvarlarımızı, zeminini hatta evin hemen hemen her bir köşesini yakından ilgilendiren bir durumdur. Renkleri seçerken birbirleri ile uyumlu olmaları bizim için büyük önem taşır. Gözü rahatsız edecek bir durumla karşılaşmak istemeyiz.  Dünyaca ünlü tasarımcıların favori renklerini hep beraber inceleyeceğiz.

Dekorasyonunuzun en tamamlayıcı öğelerinden birisi ise duvarınızın renk ve desen seçimleridir. Ne kadar zarif ve şık bir dekorasyon yapmış olsanız bile bu dekoru evinizin boyası ile tamamlamış olmalısınız. Yani en doğru karar mobilyalarınıza uygun bir ev boyası seçimi değil ev boyası seçiminize uygun mobilya seçimidir. Ev boyalarınıza kendi el emeğiniz ile yapacağınız ufak rötuşlar ve dokunuşlar ortamın ambiansını tamamen değiştirebilir. Eviniz sizin iç dünyanızı yansıtabilir. Kendi dokunuşlardan kaynaklı olarak ev boyanızdan sıkılma ihtimaliniz azalmaktadır.

Ev boyalarının en önemli noktası da ustalıktır. Ev boyanızda tek ton bir seçim yaptıysanız iyi bir ustalığa ihtiyacınız vardır. Bunun sebebi ise boyanan kısımların arasında ton farkının olmamasıdır. Son dönemlerde ev boyalarında çok farklı renk tonları da bulunmaktadır. Size uygun olan rengi bulmanız oldukça kolay olacaktır. Yani yaptığınız seçimler tam anlamı ile sizi yansıtabilecek ve içinize sinecektir. Genel olarak ferah bir ortam istiyorsanız daha açık renklere yönelmelisiniz. Eğer lüks bir ortam size daha uygun ise de gri ve şampanya tonları size oldukça uygun olan tonlar arasındadır.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ