Ev Dekorasyonu
Duşakabin Modelleri & Stilleri Galeri için tıklayın

Duşakabin Modelleri & Stilleri

30 Kasım 2016
Duşakabin modelleri ile banyonuzda modern bir tarzı yakalayın. Farklı stillere sahip birbirinden güzel duşabin modelleri için size yardımcı olmak istiyoruz.

Banyo dekorasyonunda duşakabinler önemli bir yere sahiptir. Banyoların kültürümüzde önemli bir yeri vardır. Nihayetinde Türk hamamlarının dünyaca ünlü olduğu aşikardır. Hamamdaki ritüeller artık birer lüx etkinlikler haline geldi. Gerek yaşantımızdaki yoğunluk, gerek maddi koşullarımız nedeniyle vaktimizin çoğunu evde geçirir olduk. Bu yüzden banyomuzda daha konforlu alternatifleri düşünmeye başladık.

Ev dekorasyonlarında en önemli parçalarından birisi de banyo dekorasyonlarıdır. Banyolarımızın da tasarımlarında en önemli parçalardan biri ise duşakabin modelleridir. Seçtiğiniz duşakabin modelinin hem banyo tasarımınıza hem de banyonuzun şekline uyum sağlaması gerekmektedir. Bunun için duşa kabininizi hem güzel hem de banyonuza uygun seçmelisiniz. Seçim yaparken  ilk hedeflediğiniz şey elbette ki konfor ve kullanışlılık olacaktır. Duşa kabin modelleri kare, dikdörtgen ve oval şekillerde ahşap,metal,krom veya plastik malzemelerle üretilebilmektedir. Kullanım şekline göre sabit sürgülü, katlanır sürgülü ve değişik cam modelleriyle tasarımını tamamlar. Seçiminizin banyonuza uyumu oldukça önemlidir ve banyonuzu ferah göstermelidir.

Duşakabin seçerken dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise banyo köşelerini değerlendirmektir. Seçtiğiniz tasarımın banyo köşelerine uygun olması ve tam oturması size alan kazandıracaktır. Görsel anlamda da banyonuzu tamamlayacaktır.  Bunlara dikkat ederken de zevklerinizi ve beğenilerinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Bir diğer önemli noktada duşa kabin kullanırken dışını tamamen camdan tercih ederseniz eğer banyonuzda olduğundan daha geniş bir ortam sağlamış olursunuz. Uzun ve boydan camlı duşa kabinler görünüş alanını genişletir ve gün ışığının banyoya girmesine sebep olacaktır. Her şeyden önce bildiğimiz üzere duşakabinler banyolarımızda bir nevi koruyu görevi görmektedir. Banyo içerisinde ki diğer eşyaları korur ve yıpranmasını önlemektedir.  Camlar suların dışarıya sıçramasını önlediği için banyo içerisinde ki elektronik eşyalarında ömürleri uzamaktadır. Banyo içerisinde çok şık durmaları dışında da oldukça önemli etkileri olduğu aşikâr bir gerçektir.

Seçimlerinizi oluştururken en önemli etkenlerden biri ise banyonuzun şeklidir. Birçok duşakabin modeli olduğundan dolayı mutlaka zevkinize hitap eden, size uygun bir duşakabin bulacaksınızdır. İstediğiniz bir modeli seçtikten sonra ve banyonuzu isteğinize göre dekore ettikten sonra ise artık size kalan banyonuzun keyfini çıkarmaktır.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ