Ev Dekorasyonu
Dekoratif Ayna Modelleri Ve Tasarım Galeri için tıklayın

Dekoratif Ayna Modelleri Ve Tasarım

20 Kasım 2016
Dekoratif aynaları doğru bir şekilde kullandığınızda bütün odalarınızı güzelleştirebilirsiniz. Buradan dekoratif ayna fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Dekoratif ayna gibi pek az şey ev dekorasyonunun başlıca tasarım unsurlarındandır. Aynalar eklendikleri alanda boşluk hissi yaratır ve ışığı yansıtarak ortamın sıcak ve olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Birçok tasarım sorunu için çözüm sağlarlar fakat dekoratif ayna boyutu, şekli ve tarzı son derece önemlidir. Dekoratif ayna kullanımı ve seçimi için sizlere birkaç bilgi vermek istiyoruz.

Dekoratif pencereler dersek galiba yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Çünkü aynaların evlerdeki rolü sadece kişisel kullanımla bitmiyor. Aynalar odalar ışık ve derinlik katar. Hareket ettirebileceğiniz ve istediğiniz yere koyabileceğiniz penceredirler. Aynaların birçok görevi vardır. Duvarınızdaki bir rengi veya sanatsal bir alanı daha geniş alanlarda sergileyebilir.

Cesur ve muhteşem bir ayna odanın odağı olabilir. Işığı evin farklı alanlarına yönlendirebilir. Görsel anlamda odanızı genişletmek için gerekli noktalara aynalarınızı yerleştirin. Tam boy aynalar küçük bir alanda dramatik bir ifadeyi oluşturabilir. Bir duvardan birden fazla ayna kullanabilirsiniz fakat bu aynaların ölçekleri ve birbirine uzaklıkları dengeli olmalıdır. Bu kısası dikkate aldığınızda büyük ve küçük boyuttaki dekoratif aynaları odanızda kullanmaktan çekinmeyin. İç mekanlarınızı güzelleştirmek tamamen sizin elinizde. Tasarımcılar aynaların evin her yerinde kolayca kullanılabileceğini belirtse de en önemli noktanın evin giriş alanları olduğunu belirtiyor. Burada kullanılacak mumlar, şamdanlar sanatsal bir ortamı vurgulayabilir. Giriş alanlarındaki aynaların diğer bir özelliği de kullanışlı olmasıdır. Eve girerken veya çıkarken kendinizi son kez kontrol edebilmenize yardımcı olurlar.

Aynaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Ahşap ayna, boy aynası, desenli, ferforje ve kristal ayna gibi birçok alternatif vardır. Artikel, Limbo Home, Özgül grup, Sedef Ana gibi ayna markalarını sizlere öneriyoruz. Evidea, Evmanya ve Dekorazon gibi sitelerden birçok ayna modeline değişen fiyat aralıklarında ulaşabilirsiniz.

 

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Handan Aydıngülü dedi ki:

    dekoratif ferforje cerceveli ayna nerde nasıl satın alabilirim?

BİR YORUM YAZ