Ev Dekorasyonu
Çatı Dekorasyonu Ve Modelleri Galeri için tıklayın

Çatı Dekorasyonu Ve Modelleri

29 Kasım 2016
Çatı katı dekorasyonunuzu şekillendirecek harika fikirlerle dolu modelleri inceleyin. Çatıdaki şıklık içinizi ısıtacak.

Güzel bir çatı dekorasyonu için küçük parçalardan oluşan minimal bir tarzı takip etmelisiniz. Birçok kişinin hayalinde bir çatı katında yaşamak ya da evinde bir çatı katı olması vardır. Çatı katları güzel dekore edildiğinde çok güzel gözükse de yanlış dekore edildiğinde ise o ihtişamlı hali tamamen yok olmaktadır. Eğer bir çatı katında yaşamak istiyorsanız çok iyi araştırmalı ve çok iyi dekore etmelisiniz.

Genel olarak çatı katları çok başarılı dekore edilmemektedir.  Bunun sebebi ise tavanın farklı bir eğime ve farklı bir yüksekliğe sahip olmasıdır. Bu tarz çatı katları dekore edilirken normal bir odayı dekore ediyor gibi düşünmemeniz gerekmektedir.  Çatı katınızı dekore etmeye karar verdiyseniz ilk olarak tavan ve şekil itibari ile küçük ve minimal tercihler yapmanız gerekmektedir. Tavanın basık olması ile birlikte içeride ki eşyaların hacimli ve büyük olması ortamı olduğundan basık ve daraltıcı gösterecektir.  Bunu engellemek için ise daha küçük ve pratik olan parçalar seçmelisiniz. Seçtiğiniz parçaların çok amaçlı olması da işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Farklı çatı katı modelleri bulunuyor ve her birisi farklı yöntemler kullanıyor. En çok oturma odasını kullandığımız çatılarda yatak odası, çocuk odası hatta mutfak bile dizayn edilebilir.

Bu aşamadan sonra çatı katınızı tam olarak hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Eğer evinizde salonunuz, yatak odanız var ise çatı katınızı size özel dinlenme, okuma odası yapacaksınız bu seçimi yapıp ona göre dekore etmeye başlamalısınız. Seçiminizi yaptıktan sonra ve minimal ürünler kullanmamamız gerektiğini öğrendikten sonra şimdi ki aşama ise dekorasyon yaparken seçilen ürünlerin dizilim biçimidir. Geniş bir alana istediğiniz mobilyayı istediğiniz gibi yerleştirirken çatı katlarında böyle bir şansımız olmuyor maalesef. Çatı katlarında tavanın dar olan kısmına yatak veya kanepe koyarsanız kendinize alan yaratmış olursunuz. Bu noktadan sonra renk seçiminiz de oldukça önemli doğal ve natürel tonlar da bir oda yaratmak istiyorsanız kahverengi tonları ile açık renkleri harmanlayabilirsiniz.

Resimler ile dekorasyon fikirlerini hep beraber inceleyelim. Görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ