Ev Dekorasyonu
Bahçe Çiçekleri İle Cennetten Bir Köşe Galeri için tıklayın

Bahçe Çiçekleri İle Cennetten Bir Köşe

23 Kasım 2016
Bahçenizdeki çiçekleri isimleriyle birlikte tanıyalım. Çeşit çeşit bahçe çiçekleri ile rengarenk, cıvıl cıvıl bir yere sahip sizin de hakkınız.

Bahçeli bir evde oturmak herkesin istediği bir şey ve eğer ki bu ayrıcalığa sahipseniz bunun gerekliliklerini de yerine getirmeniz gerekiyor. Bahçeler bir evin en önemli kısımlarından birisi ve özen gösterilmesi gereken bir yer. Bu yüzden de bahçe bitkileri ile dekorasyon açısından gerçekten de başarılı sonuçlar elde edilebilir. Unutmayın ki kendi haline bırakılmış bir bahçendense, çiçeklerle bezenmiş bir bahçe hem siz hem de evinizi ziyaret edecek olan misafirleriniz için çok daha güzel bir ortamın oluşmasını sağlayacaktır.

Bahçe dekorasyonunda en fazla kullanılan şeylerden birisi çiçekler ve burada hangi bahçe çiçek türleri ile süsleme yapacağınız büyük önem arz ediyor. Tercihte bulunurken bakımı nispeten basit çiçeklere yönelirseniz sizin için büyük bir kolaylık olacağını söyleyebiliriz. Fakat her ne kadar bakımı çok kolay çiçekler seçmiş olsanız dahi sonuç itibariyle bir emek gerektiğini de aklınızdan çıkartmamalısını. Ayrıca bahçe çiçekleriyle uğraşan herkesin de bildiği gibi, çiçek yetiştirmek bir çiçeği sadece toprağa ekmek ve su vermek değildir.

Bahçe çiçek çeşitleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahip diyebiliriz. Farklı tarzlarda, farklı renklerde ve farklı büyüklükler çok sayıda çiçek sayesinde bahçenizde yapmak istediğiniz düzenlemeleri kolaylıkla yerine getirebiliyorsunuz. Fakat bahçe çiçek düzenlemeleri düşünüldüğü kadar kolay olmayıp, birbiriyle yan yana yaşayabilecek çiçekler olduğu kadar aynı ortamda yaşayamayacak çiçekler olduğunu da aklınızdan çıkartmayın. Farklı çiçek türleri etkileşime girerek birbirlerini olumsuz yönde etkileyebiliyorlar. Bu yüzden detaylı bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Bunun yanında bahçe dekorasyonu yaparken illa ki yetiştirilmiş çiçekleri ekmeniz gerekmediğini de unutmayın. Çok basit şekilde elde edilebilecek olan bahçe çiçek tohumları sayesinde çiçek yetiştirmeye sıfırdan başlayabilirsiniz. Fakat tohumdan çiçek yetiştirmenin kendince bir uzmanlık alanı olduğunu ve belli başlı zorlukları içerisinde barındırdığını da hatırlatmakta fayda var. Aşağıda konuyla ilgili resim örneklerimiz size ayrıntılı bilgiler veriyor.

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ