Ev Dekorasyonu
2018 Ünlü Markaların Sattığı Kanepe Modellerinden Örnekler

2018 Ünlü Markaların Sattığı Kanepe Modellerinden Örnekler

Bu yılın en güzel kanepe modellerini sizler için inceledik. Ünlü markaların üretmiş olduğu hem rahat hem de dekoratif açıdan üstün gözüken 9 farklı modele göz atabilirsiniz.

Kanepe, evimiz de en çok ihtiyaç duyduğumuz üründür. Bir misafir odası oluştururken ya da salon tasarımı yaparken koltuk vazgeçilmez ve mutlaka alınması gereken parçadır. Bu nedenle mobilyalar bakımından kanepelere verilen önem daha fazladır. Belki bir yatak odasında çok geniş çeşitlilik bulmanız zorken, koltuk takımlarında ve kanepe çeşitlerinde binlerce model bulabilirsiniz. Kanepe bir takım halinde olmasa bile, tek başına bile çoğu bireyin ihtiyacıdır. Bir öğrenci evinde ya da bekar evinde bazen oturmak için bazen yatmak için tercih edilecektir.

Kanepe Çeşitleri Hakkında
Kanepelerin çok fazla çeşitleri olduğundan bahsetmiştik. Evini tasarlayacak bir öğrenciden, çalışan birine ya da evli bir çifte kadar herkes için bulunduğu mekan ve eşyalar önemlidir. Öğrenci de olsun yüksek gelirlere sahip bir kişide olsun bu konu önemsenir.

Salon hazırlayacak olan bir kişinin dekor işlemlerinde de kanepe oldukça üzerinde durulan bir konu olacaktır. Öncelikli olarak evin duvar boyasının tamamlanmasının ardından, perde seçimi ve mobilyalar gelecektir. Son zamanlarda saha soft renklere yer verilip modern tarzlar desteklenmektedir. Bu noktada da kanepeler göze çarpmaktadır. Kanepe bir evde oldukça rahat olmalıdır. Çünkü işten ya da okuldan geldikten sonra günün yorgunluğu bu eşyaların üzerinde atılacaktır. Son zamanlarda kanepeler için L modeller daha çok tercih ediliyor. Hem modern bir hava kattığı için hem de daha az yer kapladığı için tercih ediliyor. Kanepe seçimi ve kanepenin renginden sonra da ortamın deri kalan dekorları oluşturulabilecektir. Her ne kadar perde ve duvar rengi önemli olsa da evin ana tasarımını ve havasını koltuk modelleri belirleyecektir.

Kanepe Seçimi Nasıl Yapılır?
Evler insanların en özel alanları ve çoğu zaman dertlerini çoğu zaman mutluluklarını ve en önemlisi de yorgunluklarını rahatça attıkları bir yerdir. İnsanlar günümüz dünyasında hayattan çok yorulmakta, hem hayatın getirileri, hem yoğun hayat temposu hem de yoğun insan kalabalığı insanları yormakta ve dinlenme ihtiyacı uyandırmaktadır. Evlerimizin dışında ki bu yorgun ve yoğun hayat bizlerde yoğun sinir, stres altında kalmamıza da neden oluyor. Bizlerde bu alandan uzaklaşmak için bir an önce kendimizi evlerimize atmak istiyoruz. Bu kadar keşmekeş içinde de en çok arzuladığımız şey rahat ve huzur verici evimizdir. Evimizin bu nedenle rahat olması ve huzur verici bir tasarıma sahip olması çok önemlidir. Evin huzuruna inanan kişiler için biraz tasarım ve rahatlık için kolları sıvamak gerekiyor. Hem bu tasarımın tüyolarına hem de o odaların en temel ürünü olan kanepelere değinelim.

Kanepeler bildiğimiz gibi en çok vakit geçirdiğimiz alandır. Televizyon izlerken, bazen uzanırken bazense kitap okurken tüm yorgunluğumuzu attığımız alandır. Bu nedenle keyif yapmak istediğimiz bu alanın konforu da bizim için çok önemlidir. Birçoğumuz eve giderek kendimizi kanepeye atmak ve dinlenme, bir taraftan kahvemizi yudumlarken diğer taraftan en sevdiğimiz filmi izlemek isteriz. İşte bu kadar yoğun işin tüm yorgunluğu bu alanda bir anda mutluluğa ve keyfe dönüşmeye başlıyor.

Çoğu ev tasarımından kadınlar sorumludur. Erkeklerin birçoğu bu konuya pek karışmamakta ve kadınların zevkleri daha çok konuşmaktadır. Bazı kadınlar bu alanlarda rahatlıktan çok şıklığı yakalamak isteyebilir. Bu durumda sizlerin bu kadar şık kanepelerde tek isteyeceğiniz şey konfor olacaktır.

Modern Tasarımlar; Modern tasarımlar son zamanlarda daha sık tercih edilen modellerden birisi olmuştur. Bu nedenle ev tasarımında ya da ev eşyalarında modern tarzda ürünler alınmaktadır. Kanepe seçiminde de modern tarzlar ortama enerji katmakta daha başarılıdır. Özellikle rahat, içine gömülü ürünler ve ayaklarınızı rahatlıkla uzattığınız kanepeler sizlerin en çok tercih edeceği parçalardan olacaktır. Bu nedenle L koltuk modellerini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca kanepe seçiminde kadınların ya da evinde çok fazla eşya saklayacak yeri olmayan kişilerinde sandık özelliği olan kanepeleri tercih etmeleri önerilmektedir. Bu sayede hem yastık, yorgan ya da çarşaf gibi ürünleri saklayabileceğiniz gibi, bunun dışında çeşitli ürünleri bu alanlarda saklayabilirsiniz.

Rahat kanepe modeli

Rahat kanepe modeli

Modalife kanepe modeli

Modalife kanepe modeli

Kelebek marka yataklı kanepe

Kelebek marka yataklı kanepe

Füme gri kanepe

Füme gri kanepe

Evmanya mavi kanepe modelleri

Evmanya mavi kanepe modelleri

Yataklı kanepe

Yataklı kanepe

Fuşya renk kanepe

Fuşya renk kanepe

Filament gri beyaz kumaş kanepe

Filament gri beyaz kumaş kanepe

Hepsiburada 3 lü kanepe modeli

Hepsiburada 3 lü kanepe modeli

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ